pondělí, 19 prosinec 2016 15:39

19. prosince 2016

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Teď se se mnou pravděpodobně většina z vás přestane kamarádit, ale já to stejně řeknu.

Své mládí jsem prožil v oněch již dávno zapomenutých dobách, kdy ještě vánoční stromečky dětem nosil Ježíšek. A nezanedbatelná část kouzla Vánoc spočívala i v čekání a nenápadné snaze zjistit přes matné sklo zamknutých dveří obývacího pokoje, jestli si na nás Ježíšek letos vzpomněl. A tohle se, přátelé, s železnou pravidelností rok co rok dělo čtyřiadvacátého prosince. Ani o den dříve, ani o den později.

Tudíž je zcela mimo mé chápání nová móda zdobení stromečků o třetí či dokonce druhé adventní neděli. Nejpozději týden před Štědrým večer jsou všechny Facebooky plné fotek nastrojených stromečků. Uniklo mi něco? Nějaké komerční rááádio vyhlásilo soutěž o nejdříve vyzdobený stromeček? A stačí mít jenom ten stromek, nebo pro výhru to musí být i s večeří a rozdáváním dárků? A začíná se každý rok od nuly, nebo to musí být vždy dříve, než v předchozích letech? 

Pokud tomu někdo rozumíte, mohl byste mi to, prosím, vysvětlit? A nebo víte co? Nic mi nevysvětlujte, nechci to vědět. Já vím, že změna je život, ale v tomto jsem silně konzervativní a k nám bude Ježíšek už navždy chodit 24. prosince, i kdyby všichni kolem stromky odstrojovali koncem října, aby se stihli v půlce prosince vypravit na dovolenou u moře.

 

Přečteno 1135 krát Naposledy změněno pondělí, 19 prosinec 2016 16:04

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Prohledávání článků

Reklama

Poslední komentáře

 • Starter

  Martin 20.10.2020 13:49
  Odp.: starter
  fotozapisnik.eu/.../...
   
 • Starter

  Radim 20.10.2020 13:46
  starter
  Dobrý den dekuji za srozumitelný a poučný článek. Ještě bych se vás chtěl zeptat. V případě, že ...
   
 • Hocus Pocus Helloween No.6

  Martin 16.10.2020 08:41
  Odp.: Hocus Pocus Helloween No.6
  Lednice je ZANUSSI ZRA40100WA. Mých zhruba 22 litrů piva to k bodu mrazu vychladí v pohodě (ovšem ...