A jelikož už je asi D1 úplně plná, začalo se poslední dobou parkovat i na naší D11. Takže jsem si řekl „dost“ a pořídil jsem si navigaci s on-line přístupem k dopravní situaci TomTom GO 5000.

První testovací jízda na Moravy, hradecká dálnice jak na potvoru úplně volná. Jen co jsem vjel do Hradce, vypadlo datové připojení a vystál jsem si všechny kolony jako za mlada. Na zpáteční cestě se pak připojení „chytlo“ už jen na pár minut. Krám pitomej debilní, za ty prachy nahovno.

V rozrušení jsem TomTomům napsal na web „pozdravení“. Do hodiny mi přišel mail s instrukcemi - zabalil jsem navigaci, nalepil štítek z e-mailu, přiběhnul ke mně pán z UPS a prej že to pojede do Rumunska(!) na výměnu SIM karty. No super, ještě že jsem se nezbavil mé staré dobré navigace, budu ji potřebovat minimálně do Vánoc. Oslí karavana to dřív z Bukurešti nedá.

Ale jaké bylo moje překvapení, když jsem měl navigaci doma po necelých dvou týdnech... A víte co? Fakt to funguje.

Při jízdě se přehledně zobrazuje seznam všech očekávaných nepříjemností včetně odhadu doby zdržení. A když existuje rychlejší alternativní trasa, navigaci ji sama nabídne. Včetně informace, kolik času se objížďkou ušetří.

Spokojenost s navigací, spokojenost s podporou. Doporučuji.