středa, 04 červen 2014 00:00

4. června 2014

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Kopat do prdele Českou poštu i s těma jejich certifikátama!!!

Už od roku 2008 používám pro komunikaci s úřady kvalifikovaný osobní certifikát. Zdůrazňuji slovo osobní. To jako že je můj. Čistě můj a nikoho jiného. Prostě takový můj osobní certifikát. Podpis. No...

Za týden mu končí platnost, proto jsem se jako každý rok pokusil o jeho obnovu on-line. Vyskakovaly na mě všepopisující chyby jako například Error 11, Vnitřní chyba č. 10 apod. Zkoušel jsem to na různých počítačích, různých operačních systémech, fyzických i virtuálních strojích, doma i v práci, nepomohlo nic.

Chcačky nechcačky jsem se musel vydat na poštu osobně. Podle obslužné paní je obnova certifikátu triviální záležitost, což mi také s náležitým opovržením sdělila. S lehkou satisfakcí jsem pak sledoval, jak se ta triviální záležitost protahuje a protahuje, potom u paní stála druhá paní, pak třetí, čtvrtá, následoval přítel na telefonu a pak se zjistilo - pozor, famfáry, tramtadadáááá - že od prvního června jim do systému přibyla nová kolonka jménem pověřená osoba.

A jelikož já mám certifikát vydaný už od roku 2008, tuto kolonku v systému vyplněnou nemám. A jelikož u svého osobního certifikátu nejsem uveden jako pověřená osoba, nemám právo s ním jakkoliv nakládat. Opakuji - tichá změna v systému způsobila, že nemůžu nakládat se svým osobním certifikátem. Fuck this fucking peace of shitty software!

A víte co? Kdybych si zakládal certifikát nový, mohli by mě do systému zavést jako pověřenou osobu. Ale jelikož se jedná o změnu, na pobočce nemají právo mě jako pověřenou osobu k mému osobnímu certifikátu dopsat. A prý že si mám zkusit zajít na ústředí v Jindřišské.

V ten moment jsem se posral. A pak znovu a ještě jednou. To už bylo moc i na poštovní paní, která milostivě zvedla telefon a s tím ústředím to nějak vyřídila. Certifikát mi - snad - přijde e-mailem.

 


Epilog

Jen co jsem přišel do práce, zazvonil mi telefon. Paní z pošty. Že se hrozně omlouvá, ale že se musím vrátit a něco jí podespat, že na to v tom zmatku úplně zapomněla...

Tak asi tolik k úspoře času živnostníků, kteří se rozhodnou komunikovat s úřady on-line.

 

Přečteno 1036 krát Naposledy změněno úterý, 24 červen 2014 09:53

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Prohledávání článků

Reklama

Poslední komentáře

 • Konečné(?) řešení kvasné nádoby

  Despo 20.09.2020 16:27
  Odp.: CC
  Metodou pokus-omyl mohu s jistotou prohlásit, že to není 1/2 palcový závit:). Na druhý pokus se ...
   
 • Spilka V2.0

  Kotelnik 06.09.2020 08:40
  Hodnocení - omluva
  Ahoj, omylem jsem asi při prohlížení na mobilu zmáčknul hodnocení 1 hvězdička a neumím to napravit. Omlouvám ...
   
 • Estery (ovocné chutě) v pivu...

  Lukas 31.07.2020 01:53
  Chlazeni rmutu
  Takže ta dekokce probíhá s dvojí ohřátím stejné části díla? A dekokcí ohřívám jak velkou část díla, abych ...