úterý, 26 únor 2013 06:11

Kouření může způsobovat měknutí - 26. února 2013

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Znáte tu situaci, kdy se nacházíte ve veřejných prostorách a v podstatě musíte pozdravit úplně cizí lidi?

Například ve výtahu. A teď nevíte, jestli máte pozdravit nebo ne, jestli si s tím člověkem, kterého v tom výtahu potkáváte každý pracovní den, vykáte nebo tykáte, ... Takže když už z vás něco vypadne, nezní to jako dobrý den nebo na shledanou, ale spíš jako takové mumlané 'bryen a 'schanou.

Proti tomuto společenskému nešvaru jsem se rozhodl začít bojovat. Tím, že budu zdravit zřetelně, slyšitelně a srozumitelně. Však oni si protivníci časem zvyknou a začnou mi oplácet dobro dobrem.

Hned včera ráno jsem jel ve výtahu s nějakou slečnou, která vystupovala o patro níž. Když odcházela, zařval jsem na ni milým hlasem Na shledanou. Ani se neotočila, pipina... Ale já to nevzdám, ono to časem své ovoce přinese.

Odpoledne jsem z práce odcházel brzo, už někdy před pátou, potřeboval jsem si vyzvednout auto ze servisu a na mobilu jsem si vyhledával příslušné tramvajové spojení. Nastupoval jsem na Náměstí Republiky, takže jsem do seznamu stanic začal klofat N...A...M...E. V tom někdo přistoupil, ale ani jsem si toho nevšiml, hledám přece spoj. S...T...I... V ten okamžik se mi celá obrazovka zaplnila návrhy všech možných stanic:

Náměstí Republiky
Náměstí Winstona Churchilla
Náměstí Bratří Synků
Náměstí Míru
Náměstí Jiřího Berana
Náměstí Před Bateriemi
Náměstí U Lva
Václavské náměstí
Karlovo náměstí

Výtah dojel do přízemí, ona osoba vystoupila první a jasně a zřetelně na mně zaječela dovidenia (přirozeně, byla to ta nevychovaná koza z rána). A já, jak jsem byl zabrán do Pubtranování, jsem jí neméně vychovaně, hlasem, za který by se nemusela stydět ani Jiskra jasná, odpověděl: Náměstí!

 

Mám pocit, že se zase vrátím k neutrálním 'bryen a 'schanou.

 

Přečteno 2298 krát Naposledy změněno úterý, 26 únor 2013 11:47
Více z této kategorie: « 25. února 2013 27. února 2013 »
Komentáře   
Žitomír z Živilé
0 # RE: Kouření může způsobovat měknutí - 26. února 2013Žitomír z Živilé 2013-02-26 15:00
Příště srozumitelně a razantne se vší slušností: "To se ani se neotočíte, no Vy, Vy Pipinko..."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Přidat komentář


Prohledávání článků

Reklama

Poslední komentáře