středa, 05 duben 2017 14:24

Mark II Keg & Carboy & Bottle Washer

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

To jsem takhle pro svůj nový pivovar sháněl silikonovou hadici s co možná nejsilnější stěnou. Rozumný kompromis jsem našel v obchodě BrewPi. TheElectricBrewery sice doporučuje hadici se stěnou silnou dokonce 3/16" (4.76mm), ale 4mm mi budou muset stačit.

A jak jsem si tak vesele plnil nákupní košík hadicemi a nerez svorkami, objevil jsem poklad. Udělátor, který mi snad ulehčí boj s všudypřítomnými breberkami. Jmenuje se to jednoduše nějak jako Mark II Keg & Carboy Washer and Mark's 22 Oz Bottle Washing System (evropská verze k dostání právě na BrewPi). Je to sice jen pár plastových výlisků a ponorné čerpadlo, ale nám líným a manuálně nezručným jedincům to strašně ulehčí práci. 

Dá se použít na umývání a dezinfekci kvasných nádob, kyvet (včetně pivních a plynových jehel, nebo jak se říká těm nerez trubičkám) a díky speciálnímu nástavci i lahví (což je pro mě pravé požehnání - máloco nenávidím víc, než nekonečné a nudné umývání lahváčů). 

Stačí do základní vaničky nalít zhruba pět litrů vody se Star Sanem (či jiným prostředkem), nasadit kyvetu/kvasnou nádobu/nástavec s lahvemi a nechat pracovat stroje. Člověk se klidně může věnovat třeba pití piva.

Poznámka: součásti nástavce na mytí lahví jsou dva držáky (například jeden na umývání a druhý na odkapávání umytých lahví), každý na patnáct lahví. Přičemž najednou lze umývat 8 lahví - po ukončení mytí se nástavec jednoduše „otočí“ a můžete umývat druhou půlku lahví v nástavci (na videu mám v držáku z demonstrativních důvodů nasazenou jenom polovinu lahví). 

Díky přibaleným nástavcům můžete proplachovat i hadice a hadičky o různých průměrech. V základní vaničce pak můžete desinfikovat i menší předměty - víčka a gumičky kyvet, výčepní kohouty, protitlakové stáčečky, ...

Není to sice přístroj určený pro „velkoobjemové“ pivovary, ale pro mé skromné domácí potřeby to bohatě stačí.

 


P.S. Umývání kyvety včetně jehel díky nástavci na připojení hadic je pak na tomto videu.


 

Přečteno 1825 krát Naposledy změněno středa, 05 duben 2017 15:17

Média

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Prohledávání článků

Reklama

Poslední komentáře

 • Nucené sycení

  Stanislav 17.02.2018 23:56
  Odp.: Nucené sycení
  Ahoj prosím tě dal jsem pivo do kegu a natlakoval (poprvé) , po půl dni tlak zmizel, to si co2 vzalo ...
   
 • Příprava a nákupy součástek, část pátá

  Martin 14.02.2018 11:30
  Odp.: umiestnenie senzorov
  Jo jo, to je jasný. Bral jsem to jako samozřejmost :)
   
 • Příprava a nákupy součástek, část pátá

  zp 14.02.2018 11:06
  Odp.: umiestnenie senzorov
  dany argument beriem, len som ta chcel upozornit na to, aby si si kontroloval aj teplotu v mash tune ...